Novinarske nagrade DNS

Prejemniki nagrad Čuvaj/Watchdog 2020:

  • Jožica Grgič, Delo, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva;
  • Špela Kuralt, Delo, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Zarja Muršič, Radio Študent, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Janko Petrovec, Televizija Slovenija, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Boštjan Videmšek, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Gašper Lešnik, Mladina, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (posamična fotografija);
  • Voranc Vogel, Delo, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (reportaža);
  • Katarina Bulatović, Oštro, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let;
  • Tadej Grešovnik, POP TV, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let.

Pohvale porote

  • sodelavci Vala 202, Radio Slovenija, pohvala porote za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Robert Balen, Večer, pohvala porote s področja novinarske fotografije (posamična fotografija);
  • Voranc Vogel, Delo, pohvala porote s področja novinarske fotografije (posamična fotografija);
  • Matjaž Rušt, pohvala porote s področja novinarske fotografije (reportaža).

Obrazložitve

Prejemniki nagrad Čuvaj/Watchdog 2019:

  • Boris Šuligoj, Delo, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva;
  • Adrijan Bakič, Televizija Slovenija, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Darja Pograjc, Andreja Gradišar, Nataša Rašl in Ana Skrt, projekt Prvega programa Radia Slovenija Delaj in molči, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Ranka Ivelja, Dnevnik, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Blaž Samec, Delo, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (posamična fotografija);
  • Luka Cjuha, Dnevnik, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (reportaža);
  • Klara Širovnik, Večer, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let;
  • Lucijan Zalokar, Delo, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let;
  • Žan Dolajš, Televizija Slovenija, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let.

Pohvale porote

  • Toti list, Večer, pohvala porote za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Ana Svenšek in Maja Kač, projekt MMC RTV Slovenija Izza zidov 1989–2019, pohvala porote za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Jaka Gasar, Dnevnik, pohvala porote s področja novinarske fotografije.

Obrazložitve

Prejemniki nagrad Čuvaj/Watchdog 2018:

  • Slavko Bobovnik, Televizija Slovenija, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva;
  • Blaž Petkovič, Večer, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • ekipa oddaje Globus, Televizija Slovenija, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Primož Cirman in Vesna Vuković, Siol.net, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Alenka Marovt, Miha Plementaš in Špela Bezjak, projekt Dejstva, POP TV, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Andrej Petelinšek, Večer, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (posamična fotografija);
  • Voranc Vogel, Delo, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (reportaža);
  • ekipa projekta Naši heroji, Jure Mazgič, Jan Lukanović, Gal Ancelj in Matija Lepoša, Plac, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (multimedijska zgodba);
  • Lea Udovč, Slovenska tiskovna agencija, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let;
  • Matej Zwitter, Radio Študent, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let.

Pohvale porote

  • Maja Derčar in Uredništvo notranjepolitičnega in gospodarskega programa Radia Slovenija za projekt Preverjamo dejstva, pohvala porote za izstopajoči novinarski dosežek

Obrazložitve

Prejemniki nagrad Čuvaj/Watchdog 2017:

  • Zdenko Vrdlovec, Dnevnik, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva;
  • Ciril Horjak, Večer, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Siniševo delo, Val 202, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Lidija Hren z ekipo EkstraVisor za oddajo Tarča Od sledi do razkritja, Televizija Slovenija, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Timotej Milanov, Vestnik, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Andrej Petelinšek, Večer, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (posamična fotografija);
  • Jaka Gasar, Dnevnik, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (reportaža);
  • Tjaša Dugulin, POP TV, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let;
  • Jure Kosec, Delo, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let.

Pohvale porote

  • Blaž Garbajs, POP TV in 24ur.com, pohvala porote za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Voranc Vogel, Delo, pohvala porote s področja novinarske fotografije.

Obrazložitve

Prejemniki nagrad Čuvaj/Watchdog 2016:

  • Nina Zagoričnik, Val 202, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva;
  • 24ur INŠPEKTOR in 24ur FOKUS, POP TV, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Matej Šurc, Radio Slovenija, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • #PanamaPapers, Delo, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Tina Kristan, Delo, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Luka Cjuha, Dnevnik, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (posamična fotografija);
  • Boštjan Pucelj, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (reportaža);
  • Nika Kunaver, POP TV, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let;
  • Tanja Pirnat, Pod črto, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let.

Pohvale porote

  • projekt Delavec (in) suženj, MMC RTV Slovenija, pohvala porote za izstopajoči novinarski dosežek

Obrazložitve

Prejemniki nagrad Čuvaj/Watchdog 2015:

  • Špela Šipek, posthumna nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva;
  • Frekvenca X, RTV Slovenija, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Tomaž Klipšteter, Dnevnik, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Rozmari Petek, Večer, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Erik Valenčič, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Jaka Gasar, Dnevnik, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (posamična fotografija);
  • Matic Zorman, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (reportaža);
  • Jana Juvan, Večer, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let;
  • Viki Twrdy, RTV Slovenija, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let.

Pohvale porote

  • Slavko Jerič, RTV Slovenija, pohvala porote za izstopajoči novinarski dosežek

Obrazložitve

Prejemniki nagrad Čuvaj/Watchdog 2014:

  • Peter Kolšek, Delo, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva;
  • Oddaja Epilog, POP TV, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Aljaž Vindiš, Ajda Bevc, Aljaž Vesel, Dnevnik, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Andrej Stopar, Radio Slovenija, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Peter Žerjavič, Delo, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Voranc Vogel, Delo, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (posamična fotografija);
  • Jošt Franko, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (reportaža);
  • Irena Joveva, STA, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let;
  • Mojca Pišek, Dnevnik, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let.

Pohvale porote

  • Spletno mesto ob 100. letnici prve svetovne vojne, MMC, pohvala porote za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Matej Leskovšek, Planet Siol.net, pohvala fotografske porote za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji (za reportažo).

Obrazložitve

Prejemniki nagrad Čuvaj/Watchdog 2013:

  • Tone Hočevar, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva;
  • Eugenija Carl, TV Koper in TV Slovenija, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Mariborska kronika, Večer, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Branko Soban, Delo, nagrada za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Jaka Gasar, Dnevnik, nagrada za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji;
  • Anže Božič, Delo, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let;
  • Jaša Lorenčič, Večer, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let;
  • Tomaž Modic, Dnevnik, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let.

 

Pohvale porote

  • Projekt Revolt in alternative, Delo, pohvala porote za izstopajoči novinarski dosežek;
  • Matej Povše, Siol.net, pohvala fotografske porote za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji;
  • Tadej Regent, Delo, pohvala fotografske porote za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji;
  • Voranc Vogel, Delo, pohvala fotografske porote za izstopajoči dosežek v novinarski fotografiji.

Obrazložitve

Nagrajenci Bratstvo resnice / Consortium Veritatis 2012

  • Matjaž Tanko, POP TV, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva;
  • Primož Cirman, Dnevnik, nagrada za izstopajoče novinarske dosežke;
  • Jana Vidic, Val 202, nagrada za izstopajoče novinarske dosežke;
  • Luka Cjuha, Dnevnik, nagrada za izstopajoče stvaritve s področja novinarske fotografije (za fotografijo Brezje Romi 06 iz fotoreportaže Romske počitnice na Brezjah);
  • Peter Verč, Primorske novice, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let;
  • Nejc Gole, Delo, nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let.

Obrazložitve

Nagrajenci Bratstvo resnice / Consortium Veritatis 2011

  • Sandi Frelih, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva
  • Boštjan Videmšek, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve v letu 2011
  • Uroš Škerl Kramberger, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve v letu 2011
  • Robert Škrlj, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve v lokalnih in regionalnih medijih
  • Dragica Korade, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve v letu 2011
  • Matjaž Rušt, nagrada za izstopajoče stvaritve s področja novinarske fotografije za posamezno fotografijo
  • Matej Povše, nagrada za izstopajoče stvaritve s področja novinarske fotografije v kategoriji reportažne fotografije
  • Adrijan Bakič, nagrada za dosežke mladih novinarjev
  • Franja Žišt, nagrada za dosežke mladih novinarjev

Obrazložitve

Nagrajenci Bratstvo resnice / Consortium Veritatis 2010

  • Jure Bračko, nagrada za dosežke mladih novinarjev
  • Marjan Horvat, nagrada za dosežke mladih novinarjev
  • Tit Košir, nagrada za izstopajoče stvaritve s področja novinarske fotografije v kategoriji reportažne fotografije
  • Matjaž Rušt, nagrada za izstopajoče stvaritve s področja novinarske fotografije za posamezno fotografijo
  • Jelena Aščić, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve
  • Zorana Baković, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve
  • Igor Vidmar, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve v lokalnih in regionalnih medijih
  • Blanka Dobršek, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva

Nagrajenci Bratstvo resnice / Consortium Veritatis 2009

  • Gojko Bervar, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva
  • Sašo Dravinec, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve v lokalnih in regionalnih medijih
  • Milena Zupanič, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve
  • Luka Cjuha, nagrada za najboljšo fotoreportažo
  • Bojan Velikonja, nagrada za najboljšo fotografijo
  • Anja Hlača, nagrada za dosežke mladih novinarjev

Nagrajenci Bratstvo resnice / Consortium Veritatis 2008

  • Joco Žnidaršič, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva
  • Ali Žerdin, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve v letu 2007
  • Tanja Gobec, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve v letu 2007
  • Dejan Rat, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve v letu 2007
  • Tit Košir, nagrada za izstopajoče stvaritve s področja novinarske fotografije v letu 2007, za posamezno fotografijo
  • Matej Povše, nagrada za izstopajoče stvaritve s področja novinarske fotografije v letu 2007, v kategoriji reportažne fotografije
  • Vasja Jager, nagrada za dosežke mladih novinarjev
  • Mojca Zorko, nagrada za dosežke mladih novinarjev

Nagrajenci Bratstvo resnice / Consortium Veritatis 2007

  • Lenart Kučič
  • Vesna Ćurković, debitantska nagrada za dosežke mladih novinarjev
  • Bojan Velikonja, nagrada za posamezno fotografijo
  • Jure Eržen, nagrada za izstopajoče dosežke na področju novinarske fotografije
  • Alma Maruška Sedlar, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve v letu 2006
  • Jože Pogačnik, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva

Nagrajenci Bratstvo resnice / Consortium Veritatis 2006

  • Matej Povše, nagrada za izstopajoče dosežke na področju novinarske fotografije
  • Matija Stepišnik, debitantska nagrada za dosežke mladih novinarjev
  • Dejan Ladika, debitantska nagrada za dosežke mladih novinarjev
  • Janko Rath, nagrada za posamezno fotografijo
  • Jaka Adamič, nagrada za izstopajoče dosežke na področju novinarske fotografije
  • Janja Intihar, nagrada za izstopajoče dosežke v lokalnih in regionalnih medijih
  • Meta Krese
  • Meta Roglič, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve
  • Jože Hudeček, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva

Nagrajenci Bratstvo resnice / Consortium Veritatis 2005

  • Ksenja Hahonina
  • Primož Cirman, debitantska nagrada za dosežke mladih novinarjev
  • Miran Korošec
  • Mirko Štular
  • Barbara Šurk, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve
  • Jurij Gustinčič, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva

Nagrajenci Bratstvo resnice / Consortium Veritatis 2004

  • Staša Kozmi
  • Borut Mekina, debitantska nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let
  • Zlatka Strgar
  • Ksenija Horvat
  • Aljana Jocif, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve
  • Janko Lorenci, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva

Nagrajenci Bratstvo resnice / Consortium Veritatis 2003

  • Tadeja Lampret
  • Damijan Toplak, debitantska nagrada za dosežke mladih novinarjev, ki so v poklicu manj kot pet let
  • Radio Šmarje pri Jelšah, nagrada za izstopajoče novinarske dosežke v glasilih lokalnih skupnosti, gospodarskih in drugih družb ter zavodih in organizacijah
  • Tanja Lesničar Pučko
  • Ervin Hladnik Milharčič, nagrada za izstopajoče novinarske stvaritve v minulem letu
  • Mija Škrabec Arbanas, nagrada za življenjski prispevek k razvoju slovenskega novinarstva
  • Irena Majce